Бета-каротин АКВАБЕТИН E160a

Барвник бета-каротин (Е160а, beta carotene) є одним з найбільш поширених у харчовій промисловості. Гамма кольорів по фарбуванню продуктів з допомогою бета-каротину варіюється від жовтого до оранжевого. Стійкість бета-каротину до світла і окислення – низька, а до нагрівання і зміни кислотності середовища – хороша.

Існує кілька джерел походження бета-каротину. Так бета-каротин отримують методами:

  • екстракції з рослин, водоростей;
  • мікробіологічного синтезу грибів;
  • хімічних процесів.

Цей пігмент широко поширений в природі. 

Харчові барвники:
Натуральні барвники
Області застосування:
Смакоароматичні суміші, Кондитерська, Молочна, М'ясопереробна, Напої, Фармацевтична, Фруктово-ягідні наповнювачі та джеми, Екструдовані продукти
Консистенція:
Рідкий, Порошкоподібний
Характеристика:
Водорозчинний, Вододисперсный, Жиророзчинний, Жиродисперсний
Кольори:

Властивості бета-каротину
Бета-каротин Е160а міститься в таких представників флори, як морква, аґрус, петрушка, абрикоси, персики, чорна смородина, щавель, чорниця, шпинат, гарбуз, хурма, водорості, гриби і т. д. Наукою доведено, що людський організм не виробляє каротин, внаслідок чого люди потребують надходження цієї важливої речовини ззовні.

Добавка є багатим джерелом провітаміну А і антиоксидантів. Синтетичний барвник бета-каротин поширений повсюдно. Звичайно, натуральний різновид добавки користується великою довірою покупців, що цілком виправдано її користю для людини. Але і синтетичний різновид не варто скидати з рахунків, оскільки компанії-виробники роблять все можливе, щоб кінцевий продукт був максимально наближений до натурального не тільки за кольором і запахом, але і за складом корисних речовин.

Синтетичний пігмент каротин позначають як ідентичний натуральному. Хоча від натурального різновиду користі все ж помітно більше. Виробники цінують пігмент каротин у тому числі за його кольорове різномаїття. Добавка в оригінальному вигляді має жовто-оранжевий відтінок, це не єдиний варіант. При використанні каротину в певному дозуванні є можливість забарвлення продукту в морквяний, лимонний, блідо-жовтий і інші відтінки, схожі з кольором натуральних продуктів. Барвник каротин використовується в різних сферах виробництва.

В першу чергу мова йде про харчову промисловость. Добавку можна виявити в складі молочних продуктів, у тому числі в йогуртних і сирних продуктах, сирі, згущеному молоці, соковмісних сироватках. Барвник харчової бета-каротин використовується для приготування майонезу, маргарину, хлібобулочних, кондитерських виробів. У цьому випадку частіше використовується синтетичний різновид добавки.

Бета-каротин Е160а застосовується при виробництві безалкогольних напоїв. Його можна виявити в складі косметичної, фармацевтичної та тютюнової продукції, в комбікормі, який є незамінним для фермерських господарств.

Де купити бета-каротин?

Вигідно купити бета-каротин Ви зможете в компанії «Еко Ресурс». Ми виробляємо його у водо - і жиророзчинних формах під торговою маркою «АКВАБЕТИН Бета-каротин».